CÜNEYT TANSU DEMİR

      2019 TÜRSAB ( Türkiye Seyehat Acentaları Birliği ) seçimlerinde TÜRSAB Başkanlığına aday olan Cüneyt Tansu Demir, 27 Kasım 1967  İstanbul doğumlu olup,  Yeşilköy Lisesi ve İÜ. Fen Fakültesi’nde öğrenimini tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında tur liderlikleri yapıp, turizm acentalarında yarı zamanlı ofis işlerinde çalışarak sektör deneyimini arttıırmıştır.

 

 Çeşitli turizm acentalarında operasyon görevlisi ve İtalya Masası müdürlükleri de yapan Cüneyt Tansu Demir, 2002 yılında kurucu ortaklarından olduğu LITETUR ile turizm sektöründeki çalışmalarına devam etmiştir. LİTETUR olarak Turban Italia’nın ülkemizdeki incoming turizm hizmetlerini verdik. 

 

   Halen bünyesinde faaliyetlerine devam ettikleri LITETUR  İstanbul ve Roma’da ofisleri ile ülke turizmine hizmet etmektedir. 

 

  Latin Amerika  ülkelerinden , ülkemize incoming faaliyeti gerçekleştirirken, diğer yandan, ülkemizden başta İtalya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine DMC hizmetleri vermekte, servis sağlayıcı tur operatörlüğü yapmaktadır.

  Evli ve 2 çocuk babası olan Cüneyt Tansu Demir İstanbul'da yaşamaktadır. İleri düzeyde  İtalyanca bilmektedir.  Edebiyat, tarih ve ekonomi  ilgi alanları arasındadır.

 

Cüneyt Tansu Demir;

  -Turizmci olmak, bana biraz sanat tarihçi, biraz edebiyatçı, biraz arkeolog,  biraz romancı, biraz da müzisyen olmak gibi gelir.   

  -Sanat ve edebiyatın konuşulmadığı, yer almadığı her alanın, her idealin, her felsefenin, kurumaya çölleşmeye mahkum olduğuna inanırım.

Cüneyt Tansu Demir

CÜNEYT TANSU DEMİR

  • YouTube - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • w-facebook

© 2019 by cuneyttansudemir.com Proudly created with sdrmedya.com

TÜRSAB_Delegeleri