BİZİ BİZ YÖNETELİM !

Yönetim kurulu, genel kurulu, disiplin kurulu ve üye acenteleri ile büyük bir aile olan TÜRSAB, artık acentelerin ve Türkiye’deki turizmin problemlerine sırtını dönmüştür ve içeriden gelen seslere kulaklarını tıkamıştır.

 

Büyük bir aile olarak aynı apartmanda yaşadığımızı, sıkıntıların herkes için aynı olduğunu ve bunların çözümü için birlikte hareket edileceğini söyleyen yönetim; bizimle aynı apartmanda olmak yerine villalarında oturarak çözüm arayışındadırlar.

 

Teşbihte hata olmaz ise, apartmanda sular kesik dediğimizde “Bizim orada akıyor, burada da birazdan gelir.” ya da elektrik sıkıntısını dile getirdiğimizde “Gün boyu aydınlık zaten, bir şey olmaz.” gibi probleme ve çözüme odaklanmak yerine geçiştirici cümleler kuran bir TÜRSAB yönetimi ile karşı karşıyayız.

Bu problemlerin hepsini bilen ve çözüme odaklanan bir yönetim kurmak için TÜRSAB seçimleri büyük önem arz etmektedir. Bütün turizmciler ve acenteler, hepimiz bir gemideyken yönetimin gemiye binmek yerine, uzaktan kaptanlık yapmaya çalışması ne kadar doğrudur? Denizin dalgaları ile boğuşan ve gemiyi sağlam bir şekilde yürütmeye çalışan bizler iken sakinlikte alınan yolda onların katkısı nedir? Madem aynı gemideyiz veya aynı apartmanda yaşıyoruz, bu sorunların muhatabı kimlerdir?

Artık sırça köşklerden çıkmanın ve yönetimi hakkı ile gerçekleştirmenin vakti geldi. Kimseye sırtını dönmeyen, problemlerin üstünü örtmeyen ve dalgalarla boğuşmaktan kaçmayan bir yönetim anlayışı benimseyecek olan insanlara ihtiyaç var; yani bizi bizim yönetmemize ihtiyaç var. Gelin bu “sıfır noktası”nı birlikte oluşturalım ve TÜRSAB’ı hakkı ile çalışan bir kurum haline getirerek bütün problemlerin bir bir üstesinden gelelim. 

CÜNEYT TANSU DEMİR

  • YouTube - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • w-facebook

© 2019 by cuneyttansudemir.com Proudly created with sdrmedya.com